Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

28.09.2016

Seniorzy Baszty Przedecz na własne życzenie zaledwie zremisowali z Gromem Malanów 2-2 (2-1) i po raz pierwszy w tym sezonie opuszczali boisko ze spuszczonymi głowami. Do bramki przeciwnika trafili: Rafał Pietrzak oraz Mariusz Kacprzak.
Wszystko zaczęło się zgodnie z przewidywaniami i zawodnicy z Przedcza pewnie prowadzili grę. Po dwóch stałych fragmentach gry wykonywanych przez Barańskiego padły bramki, dające dość bezpieczny wynik. Ataki nie ustawały, jak się jednak okazało nie były one zbyt rozsądne, gdyż na bramkę kontaktową dla Malanowa wystarczyło jedno zagranie za linię naszej obrony. Pod koniec pierwszej połowy powinno być już 3-1, jednak rzutu karnego po faulu na Zasadzie nie wykorzystał Mariusz Dorabiała.
W drugiej połowie sytuacja się powtarza. Baszta atakowała i efektem mogła być bramka z kolejnej jedenastki. Wasilewski mijał już bramkarza został jednak przez niego podcięty. Tym razem do piłki podszedł Jakub Chmara, a jego uderzenie poszybowało wysoko nad poprzeczką... Szans wciąż nie brakowało, najpierw z około 16 metrów w słupek po ziemi uderzył Barański, a następnie po wrzutce Zasady z rzutu wolnego, w drugi słupek strzelał Wasilewski. W ostatnich minutach meczu zemściła się niemądra gra, gdzie Baszta atakowała sporą ilością zawodników, zapominając o obronie. Po niecelnym wybiciu głową pod nogi pomocnika z Malanowa, wystarczyło jedno podanie by całkowicie zgubić obronę. Na naszej lewej stronie znalazł się przeciwnik, który silnym uderzeniem dał punkt gościom.

Bramki: Rafał Pietrzak (6'), Mariusz Kacprzak (22') - Przemysław Pakuła (29', 90'+2)

Baszta: K.Marciniak - T.Konopiński (75' H.Wroński), R.Górniak (30' G.Bon), T.Krawiecki, M.Kacprzak - R.Pietrzak, M.Dorabiała, J.Chmara, P.Barański - M.Wasilewski, W.Zasada
Rezerwowi: K.Karolak, K.Janicki, D.Grzelczak, K.Grzelczak

Grom: Ł.Styś - Ł.Wejzer, P.Frątczak, M.Gościniak, K.Przybylak (62' M.Kubka), S.Walczak, J.Harasny, M.Szwankowski (75' S.Kamiński), P.Pakuła, K.Witkowski, Z.Przygoński

Żółte kartki: Patryk Frątczak, Przemysław Pakuła

Sędziowie: Paweł Kawka (główny), Grzegorz Pawlak, Maciej Podziński